کوکا کولا ماشین کمپانی الکتریکی هیجان انگیز

کوکا کولا: ماشین کمپانی الکتریکی هیجان انگیز دنیای خودرو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گسترش فامیل‌بازی , ادعای یک نماینده

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی با طرح این اتهام به وزیر کشور که در دوران مدیریتش در وزارت کشور فامیل بازی می کند، مدعی شد که بیش از ی

گسترش فامیل‌بازی , ادعای یک نماینده

ادعای یک نماینده؛ گسترش فامیل بازی

عبارات مهم : ایران

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی با طرح این اتهام به وزیر کشور که در دوران مدیریتش در وزارت کشور فامیل بازی می کند، مدعی شد که بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع اراضی با کاربری متفاوت متعلق به اموال عمومی و در مساحت های بسیار زیاد با تخفیف های ۵۰ درصدی به صورت غیرقانونی واگذار شده است که رقم کلی آن به بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال می رسد.

به گزارش ایسنا، محمود صادقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در توضیح سوالش از وزیرکشور مبنی بر علت تعلل وزارت کشور در بررسی عنوان واگذاری املاک نجومی گفت: این پرسش مربوط به آبان سال گذشته است که با یک سال تاخیر در مجلس مطرح می شود در همان وقت نیز وزیر کشور جهت حضور در کمیسیون جهت پاسخ به پرسش خودداری کرد. البته این پرسش مربوط به حدود ۸ ماه قبل از انتخابات است.

وی گفت: مطابق اصل ۸۸ قانون اساسی وزیر نباید بیش از ۱۰ روز جهت پاسخ به سوالات تاخیر داشته باشد، این مدت جهت طرح پرسش از مدیر جمهور یک ماه هست. از همین جا مورد نیاز است از مدیر جمهور درخواست کنم که جهت پاسخ به پرسش نمایندگان راجع به موسسات مالی و اعتباری در مجلس حضور پیدا کرده و ارزش مجلس را رعایت کند.

گسترش فامیل‌بازی , ادعای یک نماینده

وی یادآور شد: این پرسش دو بار در کمیسیون مربوطه مطرح شد که وزیر حضور پیدا نکرد به همین علت به صحن مجلس ارجاع شد این پرسش پیرو گزارش ۹۵/۵/۱۸ شرکت بازرسی کل کشور مبنی بر وجود تخلفات متعدد در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در عنوان واگذاری غیرقانونی املاک و اموال عمومی و مستغلات به اشخاص موسوم به املاک نجومی است.

وی یادآور شد: مطابق گزارش سرپرست هیئت بازرسی شرکت بازرسی تخلفاتی صورت گرفته و اراضی با کاربری متفاوت مسکونی و تجاری، اداری و خدماتی متعلق به اموال عمومی در متراژ و مساحت های بسیار وسیع جمعا بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع با اعمال تخفیف های ۵۰ درصدی به صورت غیرقانونی ارزیابی کارشناسی و واگذار شده است هست؛ یعنی با احتساب میانگین قیمت هر متر مربع ۲۰ میلیون ریال منجر به تضییع اموال عمومی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال شده است است.

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی با طرح این اتهام به وزیر کشور که در دوران مدیریتش در وزارت کشور فامیل بازی می کند، مدعی شد که بیش از ی

نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به طرح این عنوان در سطح افکار عمومی گفت: بر این اساس دولت در مصوبه ای وزارت کشور را مکلف به پیگیری به این عنوان و ارائه گزارش کرد ولی متاسفانه وزارت کشور با وجود اختیارات گسترده همچون قانون تشکیلات و وظایف و اختیارات شوراها، آیین نامه شهرداری ها و آیین نامه نوسازی شهرداری وزارت کشور و انحناء متفاوت بر شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران می تواند نظارت داشته باشد. متاسفانه با این وجود حتی قبل از مصوبه هیئت وزیران، وزارت کشور در بررسی این عنوان تعلل کرد. به طوری که در هیئتی که جهت بررسی این عنوان تعیین شد، فردی را در این هیئت گذاشتند که در لیست شرکت بازرسی کل کشور از افرادی بود که از این املاک به او زمین واگذار شده است بود. ظاهرا این فرد با آقای رحمانی فضلی نیز نسبت فامیلی دارد.

صادقی مدعی شد که فامیل سالاری در حوزه مدیریت آقای رحمانی فضلی به امری پسندیده و حتی دائمی گویا تبدیل شده است است.

نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه با بیان اینکه رحمانی فضلی سابقه خدمات طولانی در سطوح بالایی کشور از جمله ریاست دیوان محاسبات داشته هست، گفت: خوب است که از ایشان بپرسیم که در وقت ریاست دیوان محاسبات چه کردید که اکنون فساد به روزی افتاده که اکنون رهبر معظم انقلاب از آن به اژدهای هفت سر تعبیر می کند. آقای رحمانی فضلی شما سالها مدیر نهادهای نظارتی مهم بودید. ولی چه عملکردی داشته اید آیا در آنجا هم به خویشاوندان توجه داشته اید؟

گسترش فامیل‌بازی , ادعای یک نماینده

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی ادامه داد: تعجب می کنم که آقای رحمانی فضلی به اختیارات قانونی اش اشراف ندارد و می گوید که وزارت کشور نمی تواند براساس قانون بر شهرداری نظارت کند حال اینکه قانون در موارد متفاوت این حق نظارت را جهت وزرات کشور قائل شده است است.

صادقی خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه در وزارت کشور تلاشهای بسیاری جهت منصرف کردن بنده از طرح پرسش را انجام دادند این پرسش نیز در دستور مجلس قرار داده شد که متاسفانه هیئت رئیسه اهتمام مورد نیاز را انجام نداد و از دستور خارج شد. اینکه مسئولان اجرایی کشور به جای پاسخگویی به پرسش نمایندگان وارد لابی شوند و بخواهند با دادن امتیاز پرسش کننده را منصرف کنند، پدیده ناپسندی است که باعث شده است مجلس از صدر امور به ذیل امور برسد.

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی با طرح این اتهام به وزیر کشور که در دوران مدیریتش در وزارت کشور فامیل بازی می کند، مدعی شد که بیش از ی

وی ادامه داد: بعضی از معاونان وزارت کشور که در حسن نیت آنها نیز تردید ندارم، با بنده هم مذاکره کردند که ابتدا درخواست بعد گرفتن پرسش را مطرح کردند و به آنها گفتم که دلیلی جهت بعد گرفتن پرسش ندارم. درست است که ما حامی دولت هستیم ولی این به معنای این نیست که چشم بر تخلفات و کوتاهی ها ببندیم. با این وجود از من درخواست کردند که پرسش را به رای نگذارم. برایم عجیب است که با نمایندگان مذاکره می کنند که نماینده پرسش کننده را از به رای گذاشتن سوالش منصرف کنند.

این نماینده مجلس یادآور شد: هنگامی که که در یکی از اتاقهای هیئت رئیسه در حال صحبت راجع به پرسش بودم، پرسش یکی از نمایندگان اصولگرا مطرح بود که به مردها گفتم که به عنوان پرسش آن نماینده نیز پیگیری شود که در پاسخ گفتند که این پرسش مطرح می شود ولی این پرسش به رای گذاشته نمی شود. یعنی مجموعه وزارت کشور مطلع بود که آن پرسش به رای گذاشته نمی شود. این رویه ها باعث می شود که فساد ترویج پیدا کند.

گسترش فامیل‌بازی , ادعای یک نماینده

وی تاکید کرد: در شرایطی که این همه خرج می شود و ملت با پرسشها متعدد به ما نمایندگان جهت قانونگذاری و نظارت امید دارند، دستگاه اجرایی در برخورد با نمایندگان نظر دیگری دارند و متاسفانه بعضی از نمایندگان نیز به این رویه تن دادند.

صادقی یادآور شد: جالب است زمانی که پرسش آن نماینده در صحن مطرح شد، سوالش را با جوش و خروش عنوان کرد. به طوری که در همان وقت بعضی از نمایندگان بیم دادن کارت زرد را داشتند که من به آنها گفتم که این پرسش به رای گذاشته نمی شود. روندی که جهت ما بسیار عجیب بود.

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی خطاب به وزیر کشور گفت: در وهله اول باید وزارت کشور به اختیارات و وظایفش جهت نظارت بر شهرداری ها عمل کند قطعا با سرپوش گذاشتن بر فساد و تخلفات کمکی به حل مسئله نمی شود بعضی معتقدند که نباید فساد را افشا کرد. چون با اطلاع مردم نارضایتی ها گسترده تر می شود حال اینکه اگر مردم ببینند نهادهای نظارتی از جمله مجلس به وظایف نظارتی ارزش عمل می کنند، اعتماد پیدا می کنند.

به گفته وی سلب اعتماد عمومی از حاکمیت مهمترین خدشه ای است که وجود دارد به طوریکه فاصله و شکاف بین حاکمیت و مردم روز به روز زیاد می شود.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: همان دوستانی که این روزها طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را ارائه و امضا کردند زمانی که ما عنوان تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را مطرح کردیم به علت نگاه سیاسی با ما همکاری نکردند. درخواست ما این است که عنوان نظارت بر مسئولان را جناحی و سیاسی نکنید و با ما جهت مقابله با فساد همکاری کنید.

صادقی همچنین به عنوان شرایط نابسامان زلزله زدگان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: وضع نابسامان مناطق زلزله زده کرمانشاه به گونه ای است که هنوز مردم زلزله زده به خصوص در منطقه ثلاث باباجانی زیر چادرها زندگی می کنند و به محض بازندگی مشکلاتشان زیاد کردن پیدا می کند اینها همه از کوتاهی دستگاه های دولتی به خاص ستاد مدیریت بحران نشئت می گیرد.

نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران مجددا تاکید کرد: مقررات مختلفی به وزارت کشور اجازه نظارت به شهرداری ها را می دهد.

وی افزود: اینکه وزیر کشور به سابقه رفاقتشان با شهردار سابق اشاره کردند، اشکالی ندارد. کسانی که در دوران دفاع مقدس خدمت کرده اند حتما باید خدماتشان ارج قرار داده شود ولی این به آن معنا نیست که دست اشخاص را به عنوان اینکه در مقطعی خدمت کردند باز بگذاریم و به اعتماد رفاقت های گذشته اعمال نظارت نکنیم.

صادقی توضیح داد: دادستانی کل کشور گزارشی را ارائه کرده که به موجب آن ۱۵۰ نفر از افرادی که از شهرداری بودند، تخفیف هایی گرفته که صحیح نبوده. ۲۹ نفر از شهرداری بودند که املاک به آنها واگذار شده است که تخلفات قطعی هست. آقای توکلی فردی که از طیف آقای قالیباف نیز است گزارشی را از شرکت دیده بان شفافیت و عدالت ارائه کردند که براساس آن از فهرست ۱۸۰ نفره، ۱۰۸ واگذاری است که طی آن ۱۱۰ ملک به ۱۲۲ نفر انتقال یافته شده. تنها دو مورد از واگذاری ها صحیح بوده که یکی به مساحت ۴۶۳ متر مربع به دو نفر و دیگری به مساحت ۳۳۰ متر مربع به چهار نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تعجب من از این است که بعد از گذشت حدود دو سال از این عنوان بازهم وزیر کشور می گوید در موضعی نیست که پیگیری کند. پرسش این است که ایشان از طرف هیئت دولت مامور به چه کاری شده است و گزارش مربوطه آیا منتشر نمی شود؟ انتظار می رود که آقای رحمانی فضلی از این بعد بر نظارت بر شهرداری های متفاوت از جمله شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تعلل نکند و به وظایف خود عمل نماید.

واژه های کلیدی: ایران | شهرداری | وزارت کشور | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs